search

Czas pracy od A do Z 2023

149,00 zł
Brutto

Czas pracy od A do Z to książka, która jest doskonałym źródłem wiedzy na temat praktykowanych i doradzanych rozwiązań problemów kadrowych w zakresie czasu pracy. Adresowana jest dla pracowników działów kadr, księgowych, jak i właścicieli małych firm czy osób odpowiedzialnych za efektywne planowanie czasu pracy.

Ilość
Publikacja dostępna

978-83-62838-70-7
miękka
2023
370

Książka Czas pracy od A do Z wydawnictwa HR Services jest napisana przez jednego z najlepszych specjalistów w Polsce z zakresu czasu pracy - Monikę Frączek (specjalista prawa pracy, były pracownik departamentu prawa pracy MRPiPS) we współpracy w praktykiem i trenerem Moniką Cieślak (wieloletni szef ds. kadr i płac). Fakt, że książka została stworzona przez praktyków i szkoleniowców z tematyki HR gwarantuje praktyczne podejście do tematyki czasu pracy!

Autorzy szkoląc w zakresie tej tematyki zbierali pytania zadawane przez uczestników szkoleń. Refleksji, że czas pracy jest najtrudniejszym zagadnieniem z zakresu prawa pracy, towarzyszyła potrzeba opracowania podręcznika, który w sposób systematyczny i prosty przybliżałby tą tematykę osobom zajmującym się planowaniem i rozliczaniem czasu pracy. Czas pracy od A do Z posiada stan prawny na 15 stycznia 2023 r.

Książka w przystępny sposób omawia zagadnienia związane z:
- czasem pracy, jego efektywnym planowaniem i poprawnym rozliczaniem,
- dokumentacją dotyczącą czasu pracy, w tym obowiązkami związanymi z ewidencjonowaniem czasu pracy,
- czasem pracy w przypadku świadczenia pracy zdalnej wprowadzonej w 2023 r. do Kodeksu pracy ustawą z dnia 1 grudnia 2022 r.,
- rządowym projektem ustawy o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw mającym na celu wdrożenie do polskiego porządku prawnego postanowień dwóch dyrektyw Parlamentu Europejskiego i Rady (UE).

Książka wyjaśnia także zasady dokumentowania godzin pracy zleceniobiorców na potrzeby poprawnego stosowania przepisów o minimalnej stawce godzinowej. Publikacja zawiera obszerny rozdział poświęcony dopiero co przyjętym regulacjom w zakresie pracy zdalnej.

Nie chcąc unikać tematów trudnych i kontrowersyjnych, autorki poruszyły zagadnienia, dla których nie ma jednoznacznych rozwiązań w przepisach prawnych. W takich sytuacjach, autorki wskazały praktykowane rozwiązania, zaznaczając istniejące kontrowersje i wątpliwości.

Książka jest doskonałym źródłem wiedzy na temat praktykowanych i doradzanych rozwiązań problemów kadrowych. Dedykowana dla zarówno dla pracowników działów kadr, księgowych, jak i właścicieli małych firm czy osób odpowiedzialnych za efektywne planowanie czasu pracy.

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.