search

Akta osobowe 2024

85,00 zł
Brutto

Książka Akta osobowe 2024 wydawnictwa Wiedza i praktyka jest doskonałym i kompletnym poradnikiem w zakresie prowadzenia akt osobowych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Ilość
Publikacja dostępna

978-83-8344-377-5
miękka
2024
90
A5

Ostatnie przyniosły duże zmiany, jeśli chodzi o akta osobowe. Nastąpiły duże zmiany w zakresie przechowywania dokumentacji pracowniczej. Pojawiła się możliwość przejścia na e-akta, jest też kilka zmian w papierowej dokumentacji pracowniczej. Duże zmiany objęły też ewidencjonowanie czasu pracy. I wreszcie: doszedł nowy obowiązek informacyjny. Te i wszystkie inne zmiany szczegółowo zostały omówione w książce Akta osobowe 2024

Od 2010 roku obowiązują nowe przepisy odnośnie akt osobowych i dokumentacji pracowniczej. Mamy przede wszystkim nowe okresy przechowywania dokumentacji (i nowe dylematy – np. czy kopiować dokumenty, gdy ktoś ma nowe i stare okresy przechowywania), doszedł też nowy obowiązek informacyjny. Jest także kilka zmian w dokumentach przechowywanych w poszczególnych częściach akt. Mamy nową możliwość numerowania dokumentów w aktach.

Przedstawiamy obowiązujące  zasady prowadzenia akt osobowych i dokumentacji pracowniczej. Wskazujemy okresy przechowywania dokumentacji (i dylematy typu: czy kopiować dokumenty, gdy ktoś ma nowe i stare okresy przechowywania). Wyjaśniamy nowy obowiązek informacyjny. Wskazujemy, co przechowywać w poszczególnych częściach akt i jak obecnie numerować dokumenty. Wyjaśniamy też zmienione zasady ewidencjonowania czasu pracy (m.in. oddzielne prowadzenie, wskazywanie godzin i dni wolnych, dyżur itp). Pokazujemy też, jak przejść na elektroniczne akta osobowe.

I przede wszystkim – mamy duże zmiany w zakresie ewidencjonowania czasu pracy. Po pierwsze, dokumentacja ewidencyjna musi być oddzielna dla każdego pracownika. Po drugie – w ewidencji wskazujemy dodatkowe dane (np. godzinę rozpoczynania i kończenia pracy). Można też przejść na elektroniczne akta osobowe. Jak w praktyce zastosować nowe przepisy?

Z książki Akta osobowe 2024:
- dowiesz się, co zmieniło się w zasadach prowadzenia i przechowywania akt osobowych w 2022 roku;
- Jak przejść na e-akta? (sprawdzisz, jak przejść na elektroniczne akta osobowe);
- poznasz obecne zasady prowadzenia ewidencji czasu pracy;
- w jaki sposób „działają” skrócone okresy przechowywania akt osobowych
- które dokumenty należy przechowywać w poszczególnych częściach akt osobowych lub w dokumentacji związanej z ewidencjonowaniem czasu pracy?
- Co – i w jaki sposób – należy obecnie wykazywać w ewidencji czasu pracy?
- Co to znaczy, że dokumentacja związana z ewidencjonowaniem czasu pracy musi być obecnie prowadzona indywidualnie dla każdego pracownika?
- Jak stosować sposób numerowania dokumentów w aktach bazujący na podzbiorach?
- Wszystko to i wiele innych kwestii wyjaśniamy w niniejszej publikacji.

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.