search

Jak czytać i rozumieć angielskie dokumenty sądowe w sprawach cywilnych

152,00 zł
Brutto

Jak czytać i rozumieć angielskie dokumenty sądowe w sprawach cywilnych Wydanie 4 autorstwa prof. dr hab. Leszek Berezowski omawia terminologię stosowaną w tego typu dokumentach, objaśnia ich charakterystyczne właściwości gramatyczne oraz prezentuje prawidłową interpretację całych zwrotów i zdań.

Ilość
Publikacja dostępna

Wydawnictwo C.H.Beck
978-83-8291-607-2
4
2023
390

Opracowanie stanowi połączenie słownika, kursu angielskiego języka prawnego oraz wprowadzenia w zagadnienia i słownictwo dokumentów sądowych w sprawach cywilnych krajów anglosaskich.

Książka szczegółowo omawia terminologię stosowaną w tego typu dokumentach, objaśnia ich charakterystyczne właściwości gramatyczne oraz prezentuje prawidłową interpretację całych zwrotów i zdań. W poszczególnych rozdziałach omówione zostały charakterystyczne dokumenty anglosaskiego postępowania cywilnego, poczynając od pozwu, odpowiedzi na pozew i wniosków, a kończąc na postanowieniach i wyrokach.

Czwarte wydanie książki zostało zaktualizowane i poszerzone o zagadnienia dotyczące sądownictwa północnoirlandzkiego i związanych ze sprawami o upadłość.

Publikacja przeznaczona jest dla prawników, tłumaczy, a także studentów zainteresowanych opanowaniem umiejętności czytania i prawidłowego rozumienia tego typu tekstów w języku angielskim.

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.