search

Dokumentacja zasad (polityki) rachunkowości

195,00 zł
Brutto

Książka Dokumentacja zasad (polityki) rachunkowości Wzorzec zarządzenia wewnętrznego według ustawy o rachunkowości (z suplementem elektronicznym) autorstwa Katarzyny Koleśnik to zbiór reguł i praktyk przyjętych i stosowanych przez jednostkę przy sporządzaniu i prezentacji sprawozdań finansowych.

Ilość
Publikacja dostępna

978-83-7804-796-4
miękka klejona
2022
96
B5

Polityka rachunkowości jest częścią ogólnej polityki przedsiębiorstwa, stanowi także integralną część systemu rachunkowości – to zbiór reguł i praktyk przyjętych i stosowanych przez jednostkę przy sporządzaniu i prezentacji sprawozdań finansowych. Ustawa o rachunkowości narzuca obowiązkowe rozwiązania, ale w wielu sytuacjach daje jednostce możliwość indywidualnego podejścia do wybranych zagadnień. Umożliwia to przedsiębiorstwom wybór określonych sposobów postępowania w prowadzeniu rachunkowości, a tym samym wpływania na zawartość informacyjną sprawozdań finansowych oraz decyzje ich odbiorców.

 Wybór i stosowanie określonego wariantu polityki rachunkowości należy do kompetencji kierownika jednostki, który sporządza i aktualizuje dokumentację w formie pisemnej.

W publikacji:

omówiono najważniejsze kwestie związane z opracowaniem poszczególnych elementów polityki rachunkowości,

zaprezentowano gotowy wzorzec polityki rachunkowości dla jednostek stosującej ogólne przepisy ustawy o rachunkowości.

Rozszerzeniem publikacji jest suplement elektroniczny zawierający wzorcową dokumentację zasad (polityki) rachunkowości w edytowalnym formacie, co umożliwia łatwe i szybkie sporządzenie własnej dokumentacji. Plik można pobrać przez Internet (szczegółowa instrukcja zamieszczona jest w książce).

Stan prawny: 1 stycznia 2022 r.

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.