search

Zamknięcie roku 2024 w księgach rachunkowych instytucji kultury

109,00 zł
Brutto

Zamknięcie roku 2023 w księgach instytucji kultury autorstwa Katarzyny Trzpioły wydawnictwa Wiedza i Praktyka zawiera praktyczne wskazówki, które ułatwią każdemu sporządzenie sprawozdania finansowego i prawidłowe zamknięcie roku.

Ilość
Publikacja dostępna

978-83-8344-827-5
miękka
2025
240
B5

Książka Zamknięcie roku 2024 w księgach instytucji kultury to książka, która zawiera praktyczne wskazówki, które ułatwią każdemu sporządzenie sprawozdania finansowego. Podpowiadamy także, jak długo należy przetrzymywać sprawozdanie, co zrobić z błędami z lat ubiegłych oraz w jaki sposób dyrektor instytucji kultury odpowiada za nieprawidłowości przy złożeniu sprawozdania.

Dla sprawozdań za 2024 rok obowiązuje już najnowsza nowelizacja ustawy o rachunkowości. Sprawozdania tych instytucji kultury, które podlegają obowiązkowi poddania sprawozdaniu finansowemu, muszą zawierać – oprócz bilansu, rachunku zysków i strat i informacji dodatkowej – także rachunek przepływów pieniężnych.

Sprawdź najnowsze zmiany w rachunkowości, które obowiązują przy zamknięciu 2024 roku w księgach rachunkowych instytucji kultury. Przeczytaj 50 odpowiedzi ekspertów na pytania Czytelników, które otrzymała redakcja Prawo i finanse w kulturze.

Z książki dowiesz się także:

-Jakie prawa i obowiązki ma dyrektor podczas zamykania roku w księgach rachunkowych

-Jak właściwie przeprowadzić inwentaryzację

-Jak właściwie wyceniać aktywa i pasywa

-W jaki sposób sporządzać odpisy aktualizujące i rezerwy

-Jak sporządzić sprawozdanie finansowe i przeprowadzić ewidencję księgową zdarzeń po dniu bilansowym

-Jak wygląda badanie sprawozdania finansowego

-Jak właściwie gospodarować majątkiem w instytucji kultury

-jak sprawnie sporządzić harmonogram działań, aby ułatwić sobie pracę;

-w jaki sposób zmiana ustawy o rachunkowości wpłynęła na transakcje leasingu;

-co oznacza w praktyce, że to na dyrektorze instytucji kultury spoczywa odpowiedzialność za całość gospodarki finansowej podległej sobie jednostki;

-w jakich terminach i z jaką częstotliwością trzeba sporządzać inwentaryzację poszczególnych składników aktywów i pasywów;

-jak rozliczać dotacje;

-jak powinno wyglądać prawidłowo sporządzone sprawozdanie finansowe.

Dzięki wskazówkom zawartym w tej książce poprawnie zamkniesz księgi rachunkowe w 2024 roku i sporządzisz sprawozdanie finansowe. Dowiesz się także, jakich terminów musisz przestrzegać i za co odpowiada dyrektor przy sporządzeniu bilansu.

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.