wynagrodzenia 2023
search
  • wynagrodzenia 2023

Wynagrodzenia 2023 Rozliczanie płac w praktyce

75,00 zł
Brutto

Książka Wynagrodzenia 2023 Rozliczanie płac w praktyce wyjaśnia, jak obliczać wynagrodzenie za pracę oraz ustalać wysokość wszelkiego rodzaju dodatków, odpraw i odszkodowań. Publikacja omawia też kwestie związane z obliczaniem wynagrodzenia za nadgodziny oraz za okresy nieobecności.

Ilość
Publikacja dostępna

Wydawnictwo INFOR
9788382683004
Infor PL S.A.
2021
104

Ustalenie wysokości wynagrodzenia, a także innych świadczeń pracowniczych oraz sporządzenie listy płac często sprawiają kłopoty służbom kadrowo-płacowym. Podstawowym zadaniem służb kadrowo-płacowych jest ustalenie wysokości wynagrodzenia, a także innych świadczeń pracowniczych oraz sporządzenie listy płac. Czynności te często sprawiają kłopoty, zwłaszcza z powodu wielu zmian w przepisach.

Służby kadrowe od 1 stycznia 2023 r. zmierzą się z kolejną rewolucją w przepisach dotyczących kalkulowania wynagrodzeń. Tym razem skala podatkowa pozostaje bez zmian, zmienia się jednak sposób odliczania kwoty zmniejszającej podatek. Po raz pierwszy z tej kwoty mogą skorzystać zleceniobiorcy, jeżeli złożą u zleceniodawcy PIT-2.

Podatnicy od 2023 r. mogą złożyć ten formularz u trzech pracodawców (zleceniodawców). Dwukrotnie zmienia się też w 2023 r. minimalne wynagrodzenie za pracę, a to oznacza, że dodatkowe składniki, których wysokość uzależniona jest od tego wynagrodzenia, także obowiązują w różnych wysokościach od 1 stycznia 2023 r. i od 1 lipca 2023 r.

W poradniku w praktyczny sposób wyjaśniono, jak obliczać wynagrodzenie za pracę oraz ustalać wysokość wszelkiego rodzaju dodatków, odpraw i odszkodowań. Omówiono też kwestie związane z obliczaniem wynagrodzenia za nadgodziny oraz za okresy nieobecności, m.in. z powodu urlopu wypoczynkowego, zwolnień okolicznościowych, niezdolności do pracy z powodu choroby i macierzyństwa.

Przedstawione są także zasady dokonywania potrąceń z wynagrodzenia za pracę oraz sporządzanie listy płac w różnych konfiguracjach – zarówno dla pracowników, jak i zleceniobiorców – z uwzględnieniem zmian obowiązujących od 1 stycznia 2023 r.

Aktualne i praktyczne opracowanie pomocne w rozstrzyganiu wątpliwości związanych z ustalaniem wysokości wynagrodzenia oraz innych świadczeń pracowniczych po zmianach wprowadzonych od 1 stycznia 2023 r. Zawiera przykładowe wzory list płac zarówno dla pracownika, jak i osoby niebędącej pracownikiem.

To przystępne i wyczerpujące opracowanie jest wsparciem dla osób zajmujących się rozliczeniami płacowymi – kadrowych i księgowych. Zainteresuje też pracodawców, dyrektorów działów HR, pozostałych kierowników wyższego szczebla oraz biura rachunkowe, które prowadzą obsługę w tym zakresie.

Izabela Nowacka – ekonomistka, od wielu lat zajmuje się tematyką wynagrodzeń i rozliczaniem płac.

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.