search

VAT 2024 Komentarz

289,00 zł
Brutto

VAT 2024 Komentarz wydawnictwa Infor autorstwa Tomasza Krywana to publikacja, która zawiera praktyczne omówienie każdego przepisu ustawy o podatku od towarów i usług. Uwzględnia wszystkie zmiany obowiązujące od 1 stycznia 2024 r.

Ilość
Publikacja dostępna

Wydawnictwo INFOR
9788382685220
twarda
2024
1600

Książka VAT 2024 Komentarz autorstwa Tomasza Krywan omawia w sposób praktyczny poszczególne przepisy ustawy o podatku od towarów i usług VAT. Zawiera także praktyczne tabele i prawie 300 przykładów pokazujących jak rozliczać VAT, w tym jak wypełnić JPK_V7. Komentarz jest najbardziej aktualny na rynku. Publikacja wydawnictwa INFOR to nie tylko klasyczny komentarz do poszczególnych artykułów, ale także praktyczne przykłady pokazujące jak stosować i rozliczać VAT. Autor książki omawia i prezentuje także aktualne stanowisko organów skarbowych, omawia orzecznictwo sądów krajowych i Trybunału Sprawiedliwości UE. To jedyny na rynku komentarz, który omawia przepisy ustawy o podatku od towarów i usług, koncentrując się na praktycznym aspekcie ich stosowania. Uwzględnia wszystkie zmiany obowiązujące od 1 stycznia 2024 r., a także te wchodzące w życie w roku 2024 w podatku VAT.


W książce znajdziemy odpowiedzi na nurtujące wszystkich podatników VAT pytania dotyczące m.in.:
  
    rozliczania nieodpłatnych świadczeń,
    refakturowania dodatkowych kosztów,
    rozliczania wydatków samochodowych,
    ustalania terminów powstania obowiązków podatkowych,
    rozliczania transakcji objętych mechanizmem podzielonej płatności (split payment),
    faktur VAT i ich korekty,
    zasad prowadzenia ewidencji VAT i wypełniania JPK_V7,
    ustalania terminów odliczania VAT naliczonego,
    ewidencjonowania obrotu na kasie fiskalnej,
    rozliczania transakcji zagranicznych,
    wystawiania faktur ustrukturyzowanych w ramach dobrowolnego korzystania z KSeF.

Najnowsze zmiany dotyczą m.in.:
-obowiązku prowadzenia ewidencji płatności transgranicznych,
-zasad składania wniosków o wydanie WIS,
-obniżonych stawek VAT na artykuły spożywcze i usługi kosmetyczne.

19 stycznia 2024 r. Minister Finansów zapowiedział, iż obowiązkowy KSeF nie wejdzie w życie 1 lipca 2024 r. Nie została jednak podana nowa data jego wejścia w życie i nie zmieniono dotąd przepisów ustawy o VAT w tym zakresie. Z KSeF można jednak korzystać dobrowolnie. Dlatego publikacja zawiera aktualne informacje w zakresie dobrowolnego KSeF.

Jedyny na rynku aktualny komentarz do ustawy o podatku od towarów i usług, który omawia przepisy, koncentrując się na praktycznym aspekcie ich stosowania. Uwzględnia wszystkie zmiany w przepisach obowiązujące lub mające wejść w życie w 2024 r.

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.