search

Uprawnienia rodziców w pracy Poradnik pracodawcy 2023

65,00 zł
Brutto

Książka Uprawnienia rodziców w pracy Poradnik pracodawcy 2023 prezentuje zasady korzystania przez pracowników z uprawnień rodzicielskich, lecz także wskazuje na obowiązki, jakie w tym zakresie mają pracodawcy.

Ilość
Publikacja dostępna

Wydawnictwo INFOR
9788382683172
miękka
2023
124

Od 1 lutego 2023 r. zmieniły się zasady przyznawania urlopów związanych z rodzicielstwem dla rodziców adopcyjnych. Natomiast ostatnia nowelizacja Kodeksu pracy wprowadziła korzystne zmiany m.in. w urlopach rodzicielskich, ojcowskich oraz zasiłkach macierzyńskich. Wprowadzony został także nowy rodzaj urlopu – urlop opiekuńczy. Nowelizacja objęła także przepisy dotyczące ochrony rodziców przed rozwiązaniem umowy o pracę. W publikacji „Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy 2023”  uwzględniono wszystkie zmiany w tym zakresie. Ponadto opisano, w jakich okolicznościach rodzice dziecka bądź inni członkowie rodziny mogą korzystać z zasiłku opiekuńczego. Omówiono również inne uprawnienia związane z rodzicielstwem, np. zwolnienie od pracy na mocy art. 188 Kodeksu pracy.

„Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy 2023” to publikacja, która nie tylko przedstawia zasady korzystania przez pracowników z uprawnień rodzicielskich, lecz także wskazuje na obowiązki, jakie w tym zakresie mają pracodawcy. Można się z niej m.in. dowiedzieć:

    kiedy ojciec dziecka ma prawo do urlopu macierzyńskiego,
    jak udzielać pracownikom urlopu rodzicielskiego,
    w jakim terminie można skorzystać z urlopu ojcowskiego,
    jakie uprawnienia rodzicielskie przysługują innym niż rodzice dziecka członkom rodziny,
    jak udzielać pracownikom zwolnienia od pracy na opiekę nad dzieckiem do 14 lat,
    kiedy rodzice dziecka mogą korzystać z zasiłku opiekuńczego,
    jaka ochrona przed zwolnieniem z pracy przysługuje rodzicom w trakcie urlopów związanych z rodzicielstwem.

Książka zawiera liczne przykłady, zestawienia tabelaryczne i wzory dokumentów.

To przystępne i wyczerpujące opracowanie pomoże w pracy specjalistom z zakresu kadr i płac, kadrowym i księgowym. Zainteresuje też pracodawców oraz biura rachunkowe, które prowadzą obsługę w tym zakresie.

Ułatwi również rodzicom podjąć właściwą decyzję i wybrać najkorzystniejszy dla siebie wariant uprawnień, z jakich chcą skorzystać.

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.