search

Uprawnienia kontrolne pracodawcy w zakresie trzeźwości i środków działających podobnie do alkoholu

169,00 zł
Brutto

Książka Uprawnienia kontrolne pracodawcy w zakresie trzeźwości i środków działających podobnie do alkoholu. Praktyczne pytania i odpowiedzi wraz z wzorami pism (z suplementem elektronicznym) autorstwa Janusza Żołyńskiego wydawnictwa ODDK w przejrzysty sposób omawia, z podziałem na konkretne zagadnienia, wszystkie aspekty związane z uprawnieniami oraz obowiązkami pracodawcy i pracownika w zakresie przeprowadzenia kontroli.

Ilość
Publikacja dostępna

978-83-7804-962-3
miękka
2023
136

Ustawa z dnia 1 grudnia 2022 r. o zmianie ustawy – Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2023 r. poz. 240) wprowadza do Kodeksu pracy nowe przepisy dotyczące kontroli pracowników w zakresie trzeźwości i obecności środków działających podobnie do alkoholu.
 
Autor w przejrzysty sposób, z podziałem na konkretne zagadnienia, omawia wszystkie aspekty związane z uprawnieniami oraz obowiązkami pracodawcy i pracownika w zakresie przeprowadzenia kontroli, wskazując przy tym problemy, z jakimi może spotkać się pracodawca z uwagi na brak w przepisach konkretnych rozwiązań.
 
Przedstawiono m.in.:
    podstawy prawne,
    rodzaje badań i dopuszczalne poziomy pomiaru,
    procedurę przeprowadzania badań kontrolnych,
    kontrolę pracowników pracujących zdalnie,
    dokumentację niezbędną do przeprowadzenia kontroli.

Czytelnik znajdzie tu jednoznaczne odpowiedzi na wiele pytań, np.:
    Czy pracodawca może obciążyć pracownika kosztami badania kontrolnego?
    Czy pracownik może przeprowadzić samokontrolę przed wejściem na teren zakładu pracy?
    Czy pozytywny wynik badania kontrolnego może być podstawą do zastosowania kary porządkowej lub zwolnienia?
    Czy można wykonać kontrolę pracownika zatrudnionego zdalnie w obecności innych domowników (np. dzieci)?

Do opracowania dołączono zestaw przydatnych dokumentów towarzyszących kontroli w miejscu pracy, w tym m.in. procedurę przeprowadzenia kontroli, upoważnienie udzielone przez pracodawcę na dokonywanie czynności kontrolnych, protokół z kontroli. Wzory znalazły się także w wersji edytowalnej w suplemencie elektronicznym, który można pobrać przez Internet, postępując zgodnie ze wskazówkami zamieszczonymi w książce.

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.