search

Rodzice w pracy Poradnik dla pracodawcy

219,00 zł
Brutto

Książka Rodzice w pracy – poradnik dla pracodawcy. Prawo pracy, ubezpieczenia społeczne, wzory dokumentów (z suplementem elektronicznym) autorstwa Oliwi Małeckiej kompleksowo omawia wszystkie aspekty związane z zatrudnianiem rodziców – komentarze, wskazówki, podpowiedzi, wzory dokumentów pomocne dla każdego pracodawcy. uwzględnia stan prawny na wrzesień 2023 r., w tym uwzględnia rewolucyjne zmiany w urlopach rodzicielskich i zasiłkach ZUS wprowadzone w 2023 r.

Ilość
Publikacja dostępna

978-83-7804-979-1
miękka klejona
2023
340
B5

Kompleksowe i praktyczne omówienie wszystkich aspektów związanych z zatrudnianiem rodziców – komentarze do przepisów, wskazówki, podpowiedzi, wzory dokumentów pomocne dla każdego pracodawcy.
 
Publikacja uwzględnia stan prawny na wrzesień 2023 r., w tym uwzględnia rewolucyjne zmiany w urlopach rodzicielskich i zasiłkach ZUS wprowadzone w 2023 r.
 
Poszczególne rozdziały skupiają się na przedstawieniu problematyki zatrudniania kobiet w ciąży i rodziców wychowujących małe dzieci, prac wzbronionych kobietom, w tym także ciężarnym, czasu pracy czy ochrony osób wychowujących małe dzieci przed wypowiedzeniem i rozwiązaniem stosunku pracy.
 
Szczegółowo omówione zostały uprawnienia do urlopu macierzyńskiego, rodzicielskiego i wychowawczego: od wymiaru tych urlopów, poprzez możliwości dzielenia się uprawnieniami do tych urlopów między rodzicami i innymi osobami, po łączenie tych urlopów e z równoczesnym świadczeniem pracy.. Wyjaśniono również kwestie związane z zasiłkami z ubezpieczenia w razie choroby i macierzyństwa przysługującymi w tych okresach.
 
W  poradniku przedstawiono także uprawnienia związane z prawem do korzystania z urlopów okolicznościowych, zwolnień od pracy związanych z wychowywaniem dzieci oraz do zasiłku opiekuńczego przysługującego na dziecko lub na innego członka rodziny w okresach, w których wymagają oni osobistej opieki świadczonej przez pracowników lub ubezpieczonych, posiadających inny tytuł do ubezpieczenia chorobowego niż stosunek pracy.
 
Każdemu zagadnieniu towarzyszy lista pytań i odpowiedzi – są to rzeczywiste problemy pojawiające się na szkoleniach dla osób zajmujących się sprawami pracowniczymi.
 
Zaletą publikacji jest bogaty zbiór wzorów dokumentów –  wniosków i oświadczeń –  które ułatwią codzienną pracę działów kadrowych. Wszystkie wzory  zawarte są w suplemencie elektronicznym w pełni edytowalnej formie (format MS Word). Plik suplementu można pobrać przez Internet, postępując zgodnie z instrukcją zamieszczoną w książce; zainstalowanie suplementu wymaga systemu operacyjnego Windows.

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.