search

Porównanie przepisów ustawy o rachunkowości i MSR/MSSF 2023

185,00 zł
Brutto

Porównanie przepisów ustawy o rachunkowości i MSR/MSSF 2023 to wyjątkowy przewodnik w pigułce, który dostarcza niezbędnej wiedzy w zakresie polskich i międzynarodowych przepisów rachunkowych. Wykaz obejmuje standardy, które obowiązują w 2023 roku. W tej książce autorka zawarła zestawienie regulacji polskiej ustawy o rachunkowości z przepisami międzynarodowymi. Ponadto w tabelarycznym zestawieniu wskazała różnice i podobieństwa ww. przepisów.

Ilość
Publikacja dostępna

978-83-8344-074-3
miękka
2023
245
B5

Porównanie przepisów ustawy o rachunkowości i MSR/MSSF 2023 to publikacja, która zawiera wykaz różnic pomiędzy przepisami MSSF a ustawą o rachunkowości. Jest to tzw. wykaz w pigułce, który dostarcza niezbędnych informacji w tym zakresie. Publikacja w praktyczny sposób porównuje poszczególne MSR/MSSF z ustawą o rachunkowości. Każdy z międzynarodowych standardów jest opisany z odniesieniem do analogicznych regulacji w polskiej ustawie i Krajowych Standardach Rachunkowości (dalej: KSR).

Warto zwrócić szczególną uwagę na różnice w regulacjach MSR/MSSF i UoR. Brak niektórych regulacji w ustawie o rachunkowości zezwala jednostkom, które nie są zobligowane do stosowania MSR, na wykorzystanie standardów w zakresie nieuregulowanym polskimi przepisami rachunkowymi. Opracowanie zawiera również praktyczny wykaz interpretacji wraz ze wskazaniem standardów, których dotyczą.

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.