search

Plan kont z komentarzem 2024 Handel, produkcja, usługi

319,00 zł
Brutto

Książka Plan kont z komentarzem 2024 Handel, produkcja, usługi autorstwa Jerzego Gierusza wydawnictwa ODDK to doskonałe kompendium wiedzy i informacji na temat zasad ewidencji operacji gospodarczych występujących w przedsiębiorstwach handlowych, produkcyjnych i usługowych. Niniejsze uaktualnione wydanie to już 24 wydanie tego cenionego komentarza do planu kont ze stanem prawnym na 1 marca 2024 r.

Ilość
Publikacja dostępna

978-83-8253-004-9
twarda
24 uaktualnione
2024
804
A5

Niniejszy plan kont z komentarzem zawiera obszerne i całościowe:
- omówienie zasad funkcjonowania poszczególnych kont syntetycznych
- charakterystykę operacji ewidencjonowanych na tych kontach
- założenia systemu rachunkowości finansowej w firmie z omówieniem m.in. zasad tworzenia polityki rachunkowości, prowadzenia ksiąg rachunkowych i przeprowadzania inwentaryzacji.
 
Prezentowany komentarz do planu kont to precyzyjny wywód, całościowe ujęcie skomplikowanej tematyki oraz jednoznaczne interpretacje to decydujące atuty tej książki, docenione przez wielu księgowych. Dotychczasowe wydania cieszyły się uznaniem zarówno ekspertów rachunkowości, jak i księgowych praktyków oraz zyskały opinię jednej z zasadniczych wykładni polskiego prawa bilansowego.
 
Precyzyjny wywód, kompleksowe ujęcie skomplikowanej tematyki oraz jednoznaczne interpretacje to niewątpliwe atuty tej publikacji, docenione przez wielu księgowych. Dotychczasowe wydania cieszyły się uznaniem zarówno ekspertów rachunkowości, jak i księgowych praktyków oraz zyskały opinię jednej z zasadniczych wykładni polskiego prawa bilansowego.

Obecne XXVI wydanie Planu kont  z komentarzem 2024 Handel, produkcja, usługi autorstwa Jerzego Gierusza uwzględnia:
-zmiany w ustawie o rachunkowości,
-informacje na temat zmian regulacyjnych dotyczących sprawozdawczości przedsiębiorstw w kontekście zrównoważonego rozwoju (tj. raportowanie ESG dotyczące kwestii związanych ze środowiskiem, społeczeństwem i ładem korporacyjnym) wynikających z przyjęcia przez Unię Europejską dyrektywy w sprawie raportowania kwestii niefinansowych (dyrektywa CSRD, ang.: Corporate Sustainability Reporting Directive),
-informacje na temat nowego stanowiska Komitetu Standardów Rachunkowości w sprawie wykazywania działalności przewidzianej do zaprzestania lub zaprzestanej oraz ujawniania informacji na ten temat – ma ono zastosowanie po raz pierwszy do sprawozdań finansowych sporządzonych za rok obrotowy rozpoczynający się od 1 stycznia 2024 r., ale regulacje te można już zastosować przy sporządzaniu sprawozdań finansowych za 2023 rok.

Dodatkowo autorzy omawiają inne zmiany w podatkach dochodowych oraz VAT.

 
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.