plan kont z komentarzem 2023 gierusz
search
  • plan kont z komentarzem 2023 gierusz

Plan kont z komentarzem 2023 Handel, produkcja, usługi

319,00 zł
Brutto

Książka Plan kont z komentarzem 2023 Handel, produkcja, usługi autorstwa Jerzego Gierusza wydawnictwa ODDK to doskonałe kompendium wiedzy i informacji na temat zasad ewidencji operacji gospodarczych występujących w przedsiębiorstwach handlowych, produkcyjnych i usługowych. Niniejsze uaktualnione wydanie to już 24 wydanie tego cenionego komentarza do planu kont ze stanem prawnym na 1 marca 2023 r.

Ilość
Publikacja dostępna

978-83-7804-963-0
twarda
25 uaktualnione
2023
798
A5

Niniejszy plan kont z komentarzem zawiera obszerne i całościowe:
- omówienie zasad funkcjonowania poszczególnych kont syntetycznych
- charakterystykę operacji ewidencjonowanych na tych kontach
- założenia systemu rachunkowości finansowej w firmie z omówieniem m.in. zasad tworzenia polityki rachunkowości, prowadzenia ksiąg rachunkowych i przeprowadzania inwentaryzacji.
 
Prezentowany komentarz do planu kont to precyzyjny wywód, całościowe ujęcie skomplikowanej tematyki oraz jednoznaczne interpretacje to decydujące atuty tej książki, docenione przez wielu księgowych. Dotychczasowe wydania cieszyły się uznaniem zarówno ekspertów rachunkowości, jak i księgowych praktyków oraz zyskały opinię jednej z zasadniczych wykładni polskiego prawa bilansowego.
 
Obecne XXV wydanie komentarza do planu kont autorstwa Pana Jerzego Gierusza uwzględnia zmiany, jakie nastąpiły w ustawie o rachunkowości oraz ustawach o podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych w związku z realizacją rządowego programu Polski Ład.

Komentarze, przykłady, ujęcie operacji gospodarczych na kontach księgowych dotyczą m.in.:
- zmian w ustawie o rachunkowości związanych z uproszczeniami przy podpisywaniu sprawozdań finansowych jeżeli kierownikiem jednostki jest organ wieloosobowy,
-wyceną nieruchomości inwestycyjnych, w szczególności w spółkach nieruchomościowych,
-zmian w zaliczaniu do kosztów podatkowych odpisów amortyzacyjnych, w tym nieruchomości mieszkalnych oraz  praw majątkowych o charakterze mieszkalnym,
-zmian w podatku dochodowym od osób fizycznych związanych z rozliczaniem wynagrodzeń pracowników i osób zatrudnionych na umowach cywilnoprawnych.

Dodatkowo autorzy omawiają inne zmiany w podatkach dochodowych oraz VAT.

 
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.