search

Księgowania 2023 wg znowelizowanych regulacji UOR, MSSF/MSR oraz podatkowych

189,00 zł
Brutto

Książka Księgowania 2023 wg znowelizowanych regulacji UOR, MSSF/MSR oraz podatkowych wydawnictwa Wiedza i Praktyka autorstwa Katarzyny Trzpioły zawiera omówienie zagadnień, które budzą najwięcej wątpliwości księgowych prowadzących rozliczenia na podstawie ustawy o rachunkowości i MSR, MSSF.  

Ilość
Publikacja dostępna

978-83-8276-782-7
miękka
2023
450
B5

Publikacja Księgowania 2023 wg znowelizowanych regulacji UoR, MSSF/MSR oraz podatkowych zawiera omówienie zagadnień, które budzą najwięcej wątpliwości księgowych prowadzących rozliczenia na podstawie ustawy o rachunkowości i MSR, MSSF.  Omawia na licznych przykładach m.in. rzeczowe aktywa trwałe oraz wartości niematerialne i prawne, w kontekście  ujęcia, wyceny oraz amortyzacji. 

W książce zaprezentowano wybrane zdarzenia gospodarcze i ich skutki w księgach rachunkowych. Większość opracowań poświęconych regulacjom międzynarodowym za punkt wyjścia stawia sprawozdanie finansowe. Tym razem postanowiono, że warto spojrzeć na regulacje MSSF z punktu widzenia ujęcia zdarzenia gospodarczego. Autorka publikacji starała się tak dobrać liczne przykłady wyceny i księgowań, aby Czytelnik w przystępny sposób mógł zrozumieć, że w przypadku tych najbardziej powtarzalnych (można powiedzieć – najbardziej codziennych) podczas ujmowania ich w księgach rachunkowych rządzą te same reguły, a rozbieżności nie muszą być aż tak duże i trudne do stosowania, jak wskazuje stereotyp. Dzięki książce zyskasz pewność, że Twoje dokumenty są zgodne z prawem oraz unikniesz błędów przy sporządzaniu dokumentów. 

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.