search

Krajowe Standardy Rachunkowości 2023 Praktyczne zastosowanie, przykłady księgowań

245,00 zł
Brutto

Książka Krajowe Standardy Rachunkowości 2023 Praktyczne zastosowanie, przykłady księgowań autorstwa Katarzyny Trzpioły kompleksowo ujmuje zagadnienia KSR, podaje pomocne przykłady księgowań

Ilość
Publikacja dostępna

9788383441481
miękka
2023
672
B5

Krajowe Standardy Rachunkowości 2023 Praktyczne zastosowanie, przykłady księgowań to unikatowa książka, która bardzo kompleksowo ujmuje zagadnienia KSR Publikacja omawia wszystkie standardy, w tym najnowszy standard KSR nr 14, podaje pomocne przykłady księgowań. Co ważne, nie należy mylić Krajowych Standardów Rachunkowości z Międzynarodowymi Standardami Rachunkowości MSR. Zazwyczaj te drugie są stosowane przez duże międzynarodowe firmy, a KSR mogą stosować nawet małe lokalne przedsiębiorstwa.

Ustawa a rachunkowości to uniwersalny „kręgosłup” dla rachunkowości, ale jej regulacje są dość ogólne, a jednostki stają przed problemem, jak w konkretnej sytuacji zinterpretować i zastosować określony przepis. Krajowe Standardy Rachunkowości objaśniają ogólne  przepisy ustawy o rachunkowości. W książce opisane są wszystkie wydane w Polsce Standardy oraz podane jest dużo przykładów ich zastosowania na konkretnych przykładach.  Warto przy tym pamiętać że Komitet Standardów Rachunkowości zawsze działa w granicach przepisu ustawy o rachunkowości, nie kreuje rozwiązań, które nie są z nią zgodne.

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.