rozliczanie zus
search
  • rozliczanie zus

Jak prawidłowo rozliczać składki ZUS 28 praktycznych porad

65,00 zł
Brutto

Książka Jak prawidłowo rozliczać składki ZUS 28 praktycznych porad wydawnictwo INFOR wyjaśnia problematyczne kwestie związane z prawidłowym oskładkowaniem przychodów pracowników i zleceniobiorców

Ilość
Publikacja dostępna

Wydawnictwo INFOR
9788382682915
miękka
2022
84

W formie praktycznych rozstrzygnięć z uzasadnieniem poradnik wyjaśnia problematyczne kwestie związane z prawidłowym oskładkowaniem przychodów pracowników i zleceniobiorców. Nieprecyzyjne przepisy i różne interpretacje powodują, że sprawia to płatnikom składek liczne trudności. Warto zapoznać się z tą publikacją, aby uniknąć dodatkowych kosztów w przypadku ustalenia błędnej podstawy wymiaru składek na ZUS. Można też zaoszczędzić, jeśli prawidłowo zakwalifikuje się przychody wyłączone ze składek.

Jednym z podstawowych obowiązków płatników składek jest prawidłowe ustalanie podstawy wymiaru składek na:
    ubezpieczenia społeczne,
    ubezpieczenia zdrowotne,
    fundusze pozaubezpieczeniowe.

Nie jest to łatwe, gdyż są takie świadczenia czy składniki, które zostały wyłączone z tej podstawy – często jednak po spełnieniu określonych warunków. Nie każdy ubezpieczony ma prawo do zwolnień składkowych – większość z nich obowiązuje tylko pracowników, rzadziej zleceniobiorców czy członków rad nadzorczych. Różne są też limity dotyczące podstaw wymiaru składek ZUS. Wpływają one na ich ograniczenie w miesiącu bądź w roku kalendarzowym, co powoduje zaprzestanie naliczania i opłacania składek.

Z publikacji Czytelnik dowie się m.in.:
    Jaką kwotę należy uwzględnić w podstawie składek ZUS z tytułu użytkowania auta służbowego do celów prywatnych
    Jak oskładkować umowę zlecenia w zbiegu z pracą etatową
    W jakiej formie sfinansować pracownikom karnety sportowe, aby ich wartość była wyłączona z oskładkowania
    Jakim składkom ubezpieczeniowym z umowy zlecenia będzie podlegał zleceniobiorca-emeryt, będący osobą współpracującą

Dzięki informacjom zawartym w książce „Jak prawidłowo rozliczać składki ZUS. 28 praktycznych porad” płatnicy składek mogą uniknąć dodatkowych kosztów spowodowanych błędami w zakresie ustalania podstawy wymiaru składek ZUS. Poradnik pomoże im także w zoptymalizowaniu tych kosztów w przypadku zastosowania m.in. limitów, ulg lub wyłączeń składkowych.

Opracowanie jest wsparciem dla osób zajmujących się rozliczeniami płacowymi – kadrowych i księgowych. Zainteresuje też pracodawców, dyrektorów działów HR oraz biura rachunkowe, które prowadzą obsługę w tym zakresie.

W publikacji wykorzystano materiały opublikowane w Grupie Wydawniczej Infor PL S.A. – przede wszystkim w „Serwisie Prawno-Pracowniczym”.

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.