Wydawcy

 • DIFIN
 • EKSPERT Wrocław
 • GOFIN Wydawnictwo Podatkowe

  GOFIN Wydawnictwo Podatkowe

  Wydawnictwo Podatkowe Gofin sp. z o.o. to wydawca specjalistycznych czasopism, serwisów internetowych, programów komputerowych i aplikacji mobilnych z zakresu podatków, rachunkowości, prawa pracy, ubezpieczeń społecznych. Wydawnictwo działa od 1989 roku.

 • HR SERVICES Monika Cieślak

  HR SERVICES Monika Cieślak

  HR SERVICES Monika Cieślak jest wydawnictwem ściśle wyspecjalizowanym w publikowaniu książek dla ludzi zajmujących się kadrami i płacami. Publikacje wydawnictwa HR Services dostarczają rzetelną, praktyczną wiedzę. Autorami książek są wieloletni inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy, szefowie działów kadrowo-płacowych, prawnicy, trenerzy i konsultanci oraz wykładowcy akademiccy. Dzięki temu książki wydawnictwa zawierają zarówno konkretną wiedzę prawną, jak i wskazania dotyczące najlepszych praktyk, omówienia popełnianych błędów i sposobów ich unikania. Dzięki tej unikalnej kombinacji wiedzy i praktyki powstała seria wydawnicza „od A do Z”. Właścicielem wydawnictwa jest Monika Cieślak - specjalista z zakresu spraw płacowych i kadrowych, autorka wielu publikacji.

 • ODDK Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Kadr

  ODDK Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Kadr

  Wydawnictwo ODDK - Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Kadr. Jest to gdańskie wydawnictwo założone w 1987 roku. Celem wydawnictwa jest bieżące wspomaganie przedsiębiorstw i jednostek budżetowych w rozwiązywaniu ich problemów przez wydawanie i rozpowszechnianie specjalistycznej literatury oraz organizowane szkoleń. Wydawnictwo ODDK w swojej ofercie posiada łącznie ponad 3200 publikacji zawierających rozwiązania istotnych zagadnień w firmach, najnowsze i aktualne komentarze oraz aktualne interpretacje szybko zmieniających się przepisów prawa. Każdego roku Wydawnictwo ODDK wydaje ok 100 nowych lub uaktualnionych tytułów. Współpracuje z ponad 300 autorami-specjalistami. Książki Wydawnictwa ODDK zawierają wzorce dokumentów, praktyczne podpowiedzi, ewidencje, instrukcje i programy pomocne w wykonywaniu obowiązków. Adresatami publikacji tego wydawnictwa są w szczególności księgowi, skarbnicy, biegli rewidenci, doradcy podatkowi, prawnicy, przedsiębiorcy, kadrowcy, kadra zarządzająca i inni specjaliści. Wydawnictwo ODDK posiada także jedną z najbardziej rozwiniętą ofertę na rynku skierowaną dla jednostek sfery budżetowej.

 • Rachunkowość sp. z o.o.

  Rachunkowość sp. z o.o.

  Wydawnictwo Rachunkowość sp. z o.o. to warszawskie wydawnictwo specjalizujące się w redagowaniu i wydawaniu książek i publikacji o tematyce rachunkowości, finansów oraz rewizji finansowej. Wydawnictwo to od wielu lat wydaje także bardzo popularny wśród kierowniczego personelu służb finansowo-księgowych, doradców podatkowych i biegłych rewidentów miesięcznik pt. „Rachunkowość”. Rachunkowość sp. z o.o. jest to wydawnictwo cieszące się wieloletnią opinią jako wiarygodny, profesjonalny, fachowy i merytoryczny partner. Zapewnia swoim czytelnikom bieżące oraz wyczerpujące wyjaśnienia i konsultacje, dostarcza aktualne interpretacje i sposoby ich zastosowań w praktyce, skupia się w swoich opracowaniach w szczególności na aktualnych problemach rachunkowości, rewizji i podatków. Wydawnictwo Rachunkowość swoją działalność postrzega jako przedsięwzięcie biznesowe ale także, a raczej przede wszystkim, jako szczególną misję, swoisty wkład w rozwój rachunkowości w Polsce. Redakcja oraz osoby współtworzące wydawnictwo, w tym autorzy, wspierają i czynnie uczestniczą w wydarzeniach społecznych i naukowych takich jak: konferencje, sympozja, zjazdy, konkursy – także studenckie. Wydawnictwo współpracuje jako patron medialny czy też sponsor z uczelniami ekonomicznymi z całego kraju. Dostarcza swoje publikacje na wszelkie szkolenia i studia podyplomowe z zakresu rachunkowości i pokrewnych. Nad poziomem merytorycznym miesięcznika „Rachunkowość” oraz jego sprawnym ukazywaniem, jak również poziomem wszystkich innych publikacji tego wydawnictwa czuwa Redakcja oraz Komisja programowa, w skład której wchodzi m.in. doktor Zdzisław Fedak. Oprócz miesięcznika Rachunkowość, wydawnictwo Rachunkowość sp. z o.o. co roku wydaje swoją najpopularniejszą książką opisującą podatkowe i finansowe aspekty zamknięcia ksiąg rachunkowych tj. książkę pt. Zamknięcie roku.

 • SIGMA Wydawnictwo

  SIGMA Wydawnictwo

  Wydawnictwo SIGMA - skierniewickie wydawnictwo książkowe oraz firma szkoleniowa. Wydają od wielu lat książki z zakresu podatków, finansów i rachunkowości, prawa, spraw pracowniczych i BHP.

 • UNIMEX Oficyna Wydawnicza

  UNIMEX Oficyna Wydawnicza

  UNIMEX Oficyna Wydawnicza - renomowane wrocławskie wydawnictwo wydające fachowe i specjalistyczne książki z zakresu podatków, rachunkowości i finansów.  Z wydawnictwem UNIMEX współpracują jedynie wybitni specjaliści oraz uznani praktycy (doradcy podatkowi, doktorzy i profesorowie, sędziowie, pracownicy organów podatkowych). Takie grono wybitnych autorów gwarantuje bardzo wysoki poziom merytoryczny wydawanych publikacji, które ponadto są tworzone w oparciu o aktualny stan prawny. Zagadnienia w publikacjach omówione są zawsze w sposób praktyczny. Poparte są zawsze najnowszym orzecznictwem oraz aktualnymi stanowiskami organów podatkowych. Publikacje wydawnictwa są nieodzownym elementem pracy księgowych, doradców podatkowych, jak również pracowników organów skarbowych i kontroli skarbowej. Najpopularniejszą książką wydawaną przez Wydawnictwo UNIMEX jest wielokrotnie nagradzany przez Forum Doradców Podatkowych Leksykon VAT autorstwa sędziego Izby Finansowej Naczelnego Sądu Administracyjnego Janusza Zubrzyckiego. Poza publikacją o podatku VAT, Oficyna Wydawnicza UNIMEX wydaje książki o tematyce podatku dochodowego od osób fizycznych PIT oraz podatku dochodowego od osób prawnych CIT, jak również o środkach trwałych jak i zagadnieniach związanych z ZUS-em. Wydawnictwo UNIMEX Państwa Renaty i Janusza Zubrzyckich zakończyło z końcem kwietnia 2020 r. swoją działalność wydawniczą. W sprzedaży pozostały jednak publikacje, których nakłady jeszcze się nie wyczerpały. 

 • VWKiB Wydawictwo Henryk Nowak
 • Wolters Kluwer Polska

  Wolters Kluwer Polska

  Wolters Kluwer Polska

 • Wydawnictwo C.H.Beck

  Wydawnictwo C.H.Beck

  Wydawnictwo C.H.Beck - jedno z najstarszych wydawnictw niemieckich założone w 1763 roku w Monachium przez Carla Gottloba Becka. Wydawnictwo specjalizuje się w wydawaniu fachowych publikacji z zakresu prawa, podatków, ekonomii oraz literatury akademickiej, aplikacyjnej i obcojęzycznej. Na rynku polskim istnieje od 1993 roku. W ofercie Wydawnictwa znajdują się pozycje dotyczące wszystkich dziedzin prawa, takie jak teksty ustaw, orzecznictwo, monografie, komentarze do ustaw, kodeksów napisane przez najwybitniejsze autorytety. Publikacje wydawane są w podziale na przejrzyste i logiczne serie. W ofercie Wydawnictwa znajdują się także książki napisane z myślą o urzędnikach administracji publicznej i specjalistach, którzy nie są prawnikami, ale w codziennej pracy korzystają z przepisów prawa. Są to poradniki i praktyczne komentarze, zawierające wskazówki, przykłady i gotowe rozwiązania bieżących problemów. Ułatwiają pracę osób odpowiedzialnych za: finanse, księgowość, podatki, kadry, zadania samorządu terytorialnego, BHP, zamówienia publiczne, ochronę danych osobowych, dostęp do informacji publicznej.

 • Wydawnictwo INFOR

  Wydawnictwo INFOR

  INFOR PL S.A. to największy polski dostawca profesjonalnych informacji o tematyce prawno-gospodarczej. Od ponad 30 lat jest liderem na rynku w swojej branży. Oferta firmy skierowana jest przede wszystkim do przedsiębiorców, menedżerów, prawników, księgowych, kadrowych i pracowników HR oraz urzędników. Wydawnictwo i cała grupa spółek Infor wykorzystuje różne kanały dystrybucji treści, w szczególności książki, prasa codzienna i serwisy internetowe. Publikacje te opracowywane są przez specjalistów i praktyków.

 • Wydawnictwo Legis

  Wydawnictwo Legis

  Wydawnictwo LEGIS - warszawskie wydawnictwo wydające od wielu lat publikacje z zakresu prawa, podatków i ekonomi. Książki Wydawnictwa LEGIS charakteryzują się najaktualniejszym stanem prawnym, zawierają ujednolicone przepisy oraz stanowią kompleksowy zbiór przepisów z danej gałęzi. W swojej ofercie posiadają takie książki jak: Podatki Ujednolicone przepisy, Prawo pracy Ujednolicone przepisy, czy PIT, CIT, VAT Komentarz do zmian.

 • Wydawnictwo PRESSCOM

  Wydawnictwo PRESSCOM

  Presscom - wydawnictwo, które od 2003 roku edukuje pracowników polskich instytucji publicznych i przedsiębiorstw, podnosząc ich kwalifikacje. Organizator specjalistycznych szkoleń, konferencji, wydawca branżowych czasopism oraz praktycznych książek. Wydawnictwo Presscom od początku swojej działalności wydało ponad 300 książek, a liczba tytułów stale rośnie. Autorzy i pracownicy wydawnictwa dokładają wszelkich starań, aby publikacje pomagały w zdobywaniu wiedzy. Główny cel to praktyczne podejście do tematu, przejrzysty układ, poprawność językowa i estetyczna oprawa. Wśród książek znajdują się poradniki w przystępny sposób opisujące określone zagadnienie, monografie dla bardziej zaawansowanych znawców danego tematu i komentarze do aktów prawnych.

 • Wydawnictwo Wiedza i Praktyka

  Wydawnictwo Wiedza i Praktyka

  Wydawnictwo Wiedza i Praktyka powstała w 1997 roku. Ideą twórców było stworzenie wydawnictwa dla fachowców i specjalistów, które dzięki profesjonalnym publikacjom będzie wspierać czytelników w praktycznym stosowaniu przepisów. Pierwszą publikacją był „Poradnik Podatnika”, który od początku okazał się wydawniczym sukcesem i przez długie lata pozostawał bestsellerem, za nim pojawiły się kolejne tytuły poświęcone prawu pracy i podatkowi VAT, po które sięgały dziesiątki tysięcy specjalistów w całej Polsce. Te sukcesy i potrzeby czytelników zdecydowały, że z roku na rok Wiedza i Praktyka poszerzała krąg tematyczny swoich publikacji i grono czytelników o nowe grupy zawodowe, w tym: specjalistów w dziedzinie kadr, płac i ubezpieczeń społecznych, dyrektorów szkół i przedszkoli, specjalistów BHP, ochrony środowiska, ochrony zdrowia, zamówień publicznych. Odbiorcami oferty wydawnictwa są przede wszystkim specjaliści zatrudnieni w firmach prywatnych, instytucjach publicznych i samorządowych, prowadzący małe działalności, właściciele i zarządzający dużymi przedsiębiorstwami.