search

CIT 2024 Komentarz

289,00 zł
Brutto

Książka CIT 2024 Komentarz wydawnictwo INFOR zawiera praktyczne omówienie każdego przepisu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (CIT). Uwzględnia wszystkie zmiany, które weszły w życie 1 stycznia i 22 lutego 2024 r. Dotyczą one m.in. stosowania minimalnego podatku dochodowego oraz pobierania podatku u źródła od odsetek i dyskonta od obligacji w ramach mechanizmu pay and refund. Komentarze ekspertów są wzbogacone o przykłady oraz przedstawiają aktualne stanowisko organów podatkowych i orzecznictwo sądów.

Ilość
Publikacja dostępna

Wydawnictwo INFOR
9788382685169
2024
1600

Książka CIT 2024. Komentarz to publikacja zawierająca treść ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (CIT) w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2024 r. Każdy przepis ustawy jest opatrzony praktycznym komentarzem przygotowanym przez ekspertów w dziedzinie prawa podatkowego. Komentarz uwzględnia wszystkie zmiany, które weszły w życie 1 stycznia i 22 lutego 2024 r.

Publikacja zawiera nie tylko klasyczny, prawniczy komentarz do konkretnych przepisów, lecz także przykłady i wzory pokazujące, jak przedsiębiorcy powinni rozliczać się podatkowo. Autorzy przedstawiają również aktualne stanowisko organów podatkowych, omawiają orzecznictwo sądów. To jedyny na rynku komentarz do ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, który omawia przepisy, koncentrując się na praktycznym aspekcie ich stosowania.

W komentarzu zostały uwzględnione oraz szczegółowo omówione nowelizacje ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, które obowiązują od 1 stycznia 2024 r. Zmiany dotyczą m.in.:

    wprowadzenia indywidualnej amortyzacji dla nieruchomości położonych w gminach zagrożonych wysokim bezrobociem,
    zaliczania do kosztów podatkowych wydatków sfinansowanych z dotacji,
    dobrowolnej rezygnacji z niektórych zwolnień podatkowych,
    rozpoczęcia opodatkowania niektórych podatników CIT tzw. podatkiem minimalnym.

W publikacji „CIT 2024. Komentarz” znajdziemy odpowiedzi na nurtujące wszystkich podatników CIT pytania dotyczące m.in.:

    rozliczania kosztów podatkowych,
    ustalania terminów powstania obowiązków podatkowych,
    rozliczania nieodpłatnych świadczeń,
    zasad amortyzacji,
    sporządzania dokumentacji cen transferowych,
    rozliczania podatkowego leasingu,
    opodatkowania przychodów z budynków,
    podatkowych grup kapitałowych,
    opodatkowania dochodów z działalności zagranicznych jednostek kontrolowanych,
    opodatkowania podatkiem u źródła,
    zasad poboru zaliczek i dokonywania rocznego rozliczenia CIT.

CIT 2024. Komentarz jest praktycznym omówieniem każdego przepisu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Uwzględnia zmiany obowiązujące od 1 stycznia i 22 lutego 2024 r. Zawiera przykłady oraz najnowsze orzecznictwo i interpretacje urzędowe MF.

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.