Kategorie
Zamknięcie roku

Najnowsze zamknięcie roku.

Powiązane strony

Tematyka książek: Zamknięcie Roku

zamknięcie roku, zamknięie roku 2015, zamknięcie roku rachunkowość, zamknięcie ksiąg, Rachunkowość, najnowsze wydanie zamknięcia roku 2014, zamknięcie roku 2014

Zamknięcie roku 2019 wydawnictwo Rachunkowość

Zamknięcie roku 2019 wydawnictwo Rachunkowość

Wydawnictwo:  Rachunkowość Warszawa
Rok wydania:  2020
Ilość stron:  700
Oprawa:  miękka
Format:  A4
ISBN:  978-83-63251-25-3
Cena: 159 zł
Opis

Publikacja Zamknięcie roku 2019 

W 2019 r. weszły w życie znaczne zmiany ustawy o rachunkowości, dotyczące m.in. postaci sprawozdań finansowych. Nowe regulacje mają zastosowanie już do sprawozdań za 2019 r. Zamknięcie roku 2019 jest to już 25. wydanie przewodnika po zasadach sporządzania rocznego sprawozdania finansowego przedsiębiorstw (spółek kapitałowych, osobowych, osób fizycznych) oraz jednostek pozarządowych (fundacji, stowarzyszeń). 

Jednostki – w zależności od statusu (średnie i duże, małe, mikro) – mogą sporządzać je według dotychczasowych lub nowych wzorów (a jest ich łącznie aż cztery rodzaje), stosując przy tym dodatkowo różne uproszczenia. Przewodnikiem po tym „labiryncie” jest najnowsza, zaktualizowana i wzbogacona edycja „Zamknięć rocznych”.

Szczegółowo omówiono w niej sposób sporządzania podstawowych sprawozdań – obowiązujących wszystkie jednostki (choć mających różną postać): wprowadzenia, bilansu, rachunku zysków i strat oraz dodatkowych informacji i objaśnień. Sporo miejsca poświęcono też sprawozdaniom dodatkowym, sporządzanym przez jednostki średnie i duże: rachunkowi przepływów pieniężnych, zestawieniu zmian w kapitale własnym.

Ponadto na przykładach objaśniono – wciąż budzące wątpliwości – zagadnienia różnic kursowych i odroczonego podatku dochodowego.

Książka Zamknięcie roku 2019 zawiera też wskazówki, jak sporządzić sprawozdanie z działalności i jak umiejętnie zaprezentować wnioski płynące z tego sprawozdania oraz ze sprawozdania finansowego – zarówno pod względem treści, jak i formy.

Zamknięcie roku wiąże się nieodłącznie z ustaleniem dochodu do opodatkowania, stąd obszernie omówiono również zasady ustalania – przez podatników CIT i PIT – przychodów i kosztów z działalności gospodarczej, w tym z objęcia i odpłatnego zbycia udziałów/akcji w spółkach kapitałowych. W opracowaniu uwzględniono zmiany przepisów podatkowych obowiązujące od 2019 r., a także najnowsze interpretacje organów skarbowych i orzeczenia sądów.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
Inwentaryzacja 2019 + cd z wzorami dokumentów
Inwentaryzacja 2019 + cd z wzorami dokumentów
Inwentaryzacja 2019 kompleksowo omawia zagadnienia związane z inwentaryzacją. Jest to przewodnik, który krok po kroku wskaże, jak należy przeprowadzić...
Cena: 55,00 zł
Rachunkowość fundacji i stowarzyszeń  2018 (z suplementem elektronicznym) Wydanie 5
Rachunkowość fundacji i stowarzyszeń 2018 (z suplementem elektronicznym) Wydanie 5
Jak prawidłowo prowadzić rachunkowość fundacji i stowarzyszenia – rzetelna wiedza podana w sposób jasny i czytelny dla każdego. Autor, bazując n...
Cena: 145,00 zł
Plan kont z komentarzem 2019 Handel, produkcja, usługi Wydanie 21
Plan kont z komentarzem 2019 Handel, produkcja, usługi Wydanie 21
Kompendium wiedzy na temat zasad ewidencji operacji gospodarczych występujących w przedsiębiorstwach handlowych, produkcyjnych i usługowych.Obszerny k...
Cena: 245,00 zł
... jest pusty
Facebook