Kategorie
Zamknięcie roku

Najnowsze zamknięcie roku.

Powiązane strony

Tematyka książek: Zamknięcie Roku

zamknięcie roku, zamknięie roku 2015, zamknięcie roku rachunkowość, zamknięcie ksiąg, Rachunkowość, najnowsze wydanie zamknięcia roku 2014, zamknięcie roku 2014

Zamknięcie roku 2013, otwarcie roku 2014.

Zamknięcie roku 2013, otwarcie roku 2014.

Autorzy:  Małgorzata Iwaniec
Wydawnictwo:  Presscom
Wydanie:  1
Rok wydania:  2013
Ilość stron:  356
Oprawa:  twarda
ISBN:  9788362723782
Cena: 119 zł 105 zł
Nakład wyczerpany
Opis

Sporządzenie sprawozdania finansowego i zamknięcie ksiąg rachunkowych jest dla jednostek sektora finansów publicznych procesem bardzo czasochłonnym. Wymaga rzetelnie przeprowadzonej i rozliczonej inwentaryzacji, poprawnego przeksięgowania rocznego kont oraz właściwej wyceny bilansowej aktywów i pasywów. Praktyczny przewodnik ułatwi pracownikom działów księgowości jsfp sprawne zamknięcie i otwarcie roku obrotowego.

Autorka tłumaczy, jak zadbać o prawidłowy przebieg inwentaryzacji, oraz szczegółowo omawia sposób ustalenia wyniku finansowego w jednostkach. Przybliża zagadnienia dotyczące rozliczeń na przełomie roku, głównie z tytułu otrzymanych i udzielonych dotacji, zrealizowanych dochodów i niezrealizowanych wydatków.

Czytelnik pozna zasady sporządzania jednostkowego i łącznego bilansu jednostek i zakładów budżetowych, rachunku zysków i strat oraz zestawienia zmian w funduszu. Dowie się również, jak przygotować bilans z wykonania budżetu i skonsolidowany bilans jednostki samorządu terytorialnego. W publikacji omówiono także zakres odpowiedzialności pracowników jsfp za naruszenie dyscypliny finansów publicznych w kontekście czynności związanych z zamknięciem roku.

Książka zawiera przykłady i schematy ewidencji oraz wzory sprawozdań finansowych ze szczegółową instrukcją ich wypełnienia. Do opracowania dołączone zostały również pisma Ministerstwa Finansów, GKO i RIO, których znajomość przyda się podczas zamykania i otwierania roku.

Nakład wyczerpany
Inne pozycje tego autora
Zamknięcie roku 2015, otwarcie roku 2016.
Zamknięcie roku 2015, otwarcie roku 2016.
Praktyczny przewodnik dla pracowników działów księgowości jsfp w kompleksowy sposób opisuje proces zamknięcia roku 2015 oraz otwarcia roku 2016 - w op...
Cena: 119,00 zł 105,00 zł
... jest pusty
Facebook