Kategorie
Księgarnia IKEP

Księgarnia internetowa IKEP posiada w swojej ofercie m.in. kodeksy z komentarzem i orzecznictwem - np.: kodeks pracy, cywilny, karny; także poradniki prawne i podatkowe (np. Meritum Wolters Kluwer Polska: Meritum Podatki, Meritum Prawo Pracy, Meritum Prawo Spółek),więcej «

Powiązane strony

zamknięcie roku Plan kont, PKWiU 2014, Kodeks pracy, Plan kont Gierusz, Zamknięcie roku 2014, Kodeks karny, Leksykon VAT 2014, Plan kont 2014, Kadry i płace 2014, Płace od A do Z 2014, Kodeks cywilny, Zamknięcie roku Rachunkowość, Zakładowy Plan kont, Meritum rachunkowość, PKWiU, zamknięcie roku 2014, Kodeks pracy 2014, PKD, Harry Potter, Leksykon VAT

VAT Komentarz 2018 Wydanie 12

VAT Komentarz 2018 Wydanie 12

Autorzy:  BARTOSIEWICZ A.
Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska Sp.z o.o.
Wydanie:  12
Seria:  Duże Komentarze
Rok wydania:  2018
Ilość stron:  1476
Oprawa:  twarda
Format:  B5
ISBN:  978-83-8124-334-6
Cena: 265 zł
Opis

W publikacji przeanalizowano przepisy ustawy o podatku od towarów i usług wraz z niezbędnym nawiązaniem do aktów wykonawczych oraz przepisów prawa unijnego i orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości. Szczególny nacisk położono na kwestie związane ze stosowaniem nowych, obowiązujących od 2018 r., przepisów dotyczących przede wszystkim ograniczenia luki w podatku VAT spowodowanej wyłudzeniami. Autor omówił m.in. mechanizm podzielonej płatności, który jest uważany za jedno z rozwiązań mających na celu przeciwdziałanie nadużyciom i oszustwom podatkowym.

Nowe regulacje mają przyczynić się do:

    istotnego zwiększenia bezpieczeństwa obrotu oraz przywrócenia i wzmocnienia zasad uczciwej konkurencji,
    zapewnienia większej stabilności wpływów z tytułu podatku od towarów i usług,
    utrudniania lub wręcz uniemożliwiania nadużyć już na etapie samej transakcji,
    eliminowania ryzyka znikania podatników wraz z zapłaconym im przez kontrahentów, a nieodprowadzonym podatkiem VAT,
    zapewniania lepszej transparentności rozliczeń VAT-owskich i utrudniania wyprowadzania pieniędzy za granicę,
    zapobiegania unikaniu płacenia podatku od towarów i usług, co zapewni większe bezpieczeństwo podatkowe, pewność prowadzenia działalności gospodarczej oraz zachowanie równych zasad konkurencji.

W książce uwzględniono również regulacje dotyczące tzw. kas fiskalnych on-line, które będą stopniowo wprowadzane od 1.01.2019 r. Mają one mieć wbudowaną funkcjonalność, która umożliwi na bieżąco i w czasie rzeczywistym przekazywanie informacji o dokonywanych sprzedażach z kasy rejestrującej do Centralnego Repozytorium Kas.

Autor starał się zadać kłam opiniom, że komentarze prawnicze zwykle kończą się tam, gdzie zaczyna się problem. Dlatego postawił sobie za cel zacząć komentarz tam, gdzie rodzi się problem. Jest to wynikiem doświadczeń nabytych w czasie wykonywania czynności doradztwa podatkowego, w związku z prowadzeniem szkoleń, uczestnictwem w konferencjach, seminariach i warsztatach.

Adresaci:
Komentarz przeznaczony jest dla doradców podatkowych, właścicieli biur rachunkowych oraz pracowników działów finansowo-księgowych w przedsiębiorstwach. Zainteresuje także adwokatów, radców prawnych i pracowników organów podatkowych.

Inne pozycje tego autora
... jest pusty
Facebook