Kategorie
Księgarnia IKEP

Księgarnia internetowa IKEP posiada w swojej ofercie m.in. kodeksy z komentarzem i orzecznictwem - np.: kodeks pracy, cywilny, karny; także poradniki prawne i podatkowe (np. Meritum Wolters Kluwer Polska: Meritum Podatki, Meritum Prawo Pracy, Meritum Prawo Spółek),więcej «

Powiązane strony

zamknięcie roku Plan kont, PKWiU 2014, Kodeks pracy, Plan kont Gierusz, Zamknięcie roku 2014, Kodeks karny, Leksykon VAT 2014, Plan kont 2014, Kadry i płace 2014, Płace od A do Z 2014, Kodeks cywilny, Zamknięcie roku Rachunkowość, Zakładowy Plan kont, Meritum rachunkowość, PKWiU, zamknięcie roku 2014, Kodeks pracy 2014, PKD, Harry Potter, Leksykon VAT

Praca cudzoziemców z Ukrainy i innych państw wschodnich

Praca cudzoziemców z Ukrainy i innych państw wschodnich

Autorzy:  RUBIŃSKA L.
Wydawnictwo:  Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Kadr ODDK
Rok wydania:  2018
Ilość stron:  116
Oprawa:  miękka
Format:  A5
ISBN:  978-83-7804-619-6
Do pobrania:
Cena: 126 zł
Opis

Publikacja koncentruje się na problemach związanych z zatrudnianiem oraz rozliczaniem podatkowo-składkowym cudzoziemców z Ukrainy, Białorusi, Mołdawii, Gruzji, Rosji i Armenii.

Omówiono tu m.in. zasady zatrudniania na podstawie:

    oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi,
    zezwolenia na pracę sezonową,
    zezwolenia na pracę oraz
    jednolitego zezwolenia na pobyt i pracę,

a także zasady pobytu i zatrudniania cudzoziemców w ruchu bezwizowym.

Szczegółowo zaprezentowano zasady opodatkowania cudzoziemców pracujących na podstawie umowy o pracę oraz na podstawie umów cywilnoprawnych, jak również zasady ubezpieczenia społecznego cudzoziemców wykonujących pracę w Polsce.

Ponadto przedstawiono zasady wjazdu cudzoziemców do Polski, konsekwencje prawne związane z nielegalnym zatrudnianiem cudzoziemców, a także oddelegowanie cudzoziemca do pracy w innym kraju UE.

Większość zagadnień omówiono na przykładach konkretnych sytuacji, które pozwalają odnieść się do aktualnych realiów zatrudniania cudzoziemców w Polsce. Przykłady uzupełniono przepisami prawa oraz interpretacjami organów skarbowych.

... jest pusty
Facebook