Kategorie
Księgarnia IKEP

Księgarnia internetowa IKEP posiada w swojej ofercie m.in. kodeksy z komentarzem i orzecznictwem - np.: kodeks pracy, cywilny, karny; także poradniki prawne i podatkowe (np. Meritum Wolters Kluwer Polska: Meritum Podatki, Meritum Prawo Pracy, Meritum Prawo Spółek),więcej «

Powiązane strony

zamknięcie roku Plan kont, PKWiU 2014, Kodeks pracy, Plan kont Gierusz, Zamknięcie roku 2014, Kodeks karny, Leksykon VAT 2014, Plan kont 2014, Kadry i płace 2014, Płace od A do Z 2014, Kodeks cywilny, Zamknięcie roku Rachunkowość, Zakładowy Plan kont, Meritum rachunkowość, PKWiU, zamknięcie roku 2014, Kodeks pracy 2014, PKD, Harry Potter, Leksykon VAT

Ochrona danych osobowych w sieci.

Ochrona danych osobowych w sieci.

Autorzy:  Monika Brzozowska
Wydawnictwo:  Presscom
Wydanie:  1
Rok wydania:  2012
Ilość stron:  328
Oprawa:  twarda
ISBN:  9788362723225
Cena: 119 zł 105 zł
Nakład wyczerpany
Opis

Czy adresy IP należy traktować jako dane osobowe? Czy pracodawca może monitorować służbową skrzynkę mailową pracownika? Czy dozwolone jest wykorzystywanie informacji udostępnionych w portalach społecznościowych? Obecnie coraz większą wagę przywiązuje się do ochrony danych osobowych w sieci, a przedsiębiorcy i pracownicy urzędów muszą znać odpowiedzi na pytania, którymi wcześniej nikt nie zaprzątał sobie głowy.

W książce wyjaśniono wszystkie problematyczne zagadnienia, które dotyczą przetwarzania, udostępniania i zabezpieczania danych osobowych w internecie oraz sieciach firmowych i urzędowych.

Autorka wytłumaczyła, jakie informacje stanowią dane osobowe i czy należy za takie uznać np. adres e-mail, pliki cookies, nick użytkownika sieci bądź adres IP. Wiele uwagi poświęciła problemowi monitoringu pracowników i umieszczania ich wizerunku na stronach www.

W opracowaniu przedstawiono zagrożenia , niebezpieczeństwa i luki prawne dotyczące danych osobowych w ,,chmurze". Określono też zakres wykorzystania zgody na przetwarzanie danych w ramach działań marketingowych, także w kontekście sprzedaży i kupna baz danych.

Ponadto nie zabrakło porad związanych z zakresem i możliwością wykorzystywania informacji pozyskiwanych z portali społecznościowych. Autorka wskazała również, w jaki sposób odbywa się kontrola przetwarzania danych osobowych, kto może ją przeprowadzać oraz jak postępować w przypadku stwierdzenia naruszenia prawa lub dóbr osobistych w sieci.

Nakład wyczerpany
... jest pusty
Facebook