Kategorie
Leksykon VAT

Najnowszy Leksykon VAT.

Powiązane strony

Tematyka książek: Leksykon VAT

Leksykon VAT, Leksykon ryczałtu, Leksykon VAT Unimex, Leksykon VAT 2014, Leksykon VAT Zubrzycki, Leksykon ryczałtu 2014

Leksykon VAT 2016 T.1 i 2.

Leksykon VAT 2016  T.1 i 2.
Cena: 283 zł 241 zł
Nakład wyczerpany
Opis

Leksykon o Vat-cie w sprzedaży już w lutym 2016 roku - zaraz po ukazaniu się nastąpi wysyłka leksykonu.

W 2016 roku istotne zmiany w VAT dotyczyć będą głównie sposobu określania tzw. pre-współczynnika przy ustalaniu proporcji podatku naliczonego podlegającego odliczeniu od zakupu towarów i usług wykorzystywanych do celów mieszanych i sposobów wyliczania wskaźnika proporcji.
Ponadto do 1 lipca 2015 roku obowiązują nowe regulacje dotyczące zasad mechanizmu odwróconego obciążenia VAT, solidarnej odpowiedzialności podatkowej oraz ulgi na złe długi. To zresztą tylko niektóre z licznych zmian, które weszły w życie w 2015 roku i są opisane w Leksykonie VAT 2016.
Jednocześnie w 2015 r. zapadło wiele istotnych rozstrzygnięć sądowych w zakresie VAT istotnych dla praktyki podatkowej, np. odnośnie refakturowania tzw. mediów. Szczegółowe, kompetentne i przejrzyste (z wieloma przykładami) omówienie wszystkich tych zmian znajdziesz w książce Leksykon VAT 2016.
To kolejna edycja bestsellera wydawniczego Unimex autorstwa sędziego NSA Janusza Zubrzyckiego, która zawiera również ustosunkowanie się Autora do przedstawionych przez Czytelników zagadnień stwarzających im największe problemy w stosowaniu VAT. Wszystko to z uwzględnieniem niepublikowanych dotychczas, najnowszych orzeczeń sądów administracyjnych (NSA i WSA), odnoszących się do obecnie obowiązującej regulacji podatku od towarów i usług (VAT) oraz bogatego orzecznictwa ETS, jak również interpretacji Ministerstwa Finansów i innych organów podatkowych.
Tom II leksykonu zawiera wszystkie aktualne na dzień 1 stycznia 2016 roku przepisy dotyczące VAT.

Nakład wyczerpany
Inne pozycje tego autora
Jednolity plik kontrolny. Praktyczne vademecum podatnika.
Jednolity plik kontrolny. Praktyczne vademecum podatnika.
Jednolity plik kontrolny to rewolucja w raportowaniu organom podatkowym danych z ewidencji księgowych i podatkowych przez podatników!!!O tym kto, kied...
Cena: 45,00 zł 45,00 zł
Pakiet paliwowy i energetyczny. Zmiany w VAT, akcyzie i prawie energetycznym.
Pakiet paliwowy i energetyczny. Zmiany w VAT, akcyzie i prawie energetycznym.
Tak zwany ,,Pakiet paliwowy" i ,,pakiet energetyczny" to katalog nowych przepisów ustawy o VAT, akcyzy, prawa energetycznego i szeregu innych ustaw, ...
Cena: 77,00 zł 69,00 zł
... jest pusty
Facebook