Kategorie
Kadry

Kadry i prawo pracy.

Powiązane strony

Tematyka książek: Kadry i płace

Kadry i płace, Czas pracy 2014, Płace od A do Z 2014, Urlopy wypoczynkowe, Kadry i płace 2014, Rozliczanie wynagrodzeń

Kadry od A do Z w 2022 HR Services

Kadry od A do Z w 2022 HR Services

Autorzy:  CIESLAK M., CIESZYŃSKA J.
Wydawnictwo:  HR Services
Rok wydania:  2022
Ilość stron:  930
Oprawa:  miękka
Format:  B5
ISBN:  978-83-62838-91-2
Do pobrania:
Cena: 175 zł
Opis

Książka jest napisana przez praktyka – kierownika działu kadr i płac, zajmującego się na co dzień zagadnieniami kadrowymi przez ponad 20 lat, będącego jednocześnie wykładowcą na kursach kadrowo-płacowych.

Autorka, trenerka specjalizująca się w szkoleniach z kadr i płac zbierała pytania zadawane przez uczestników szkoleń z zakresu prawa pracy. Wiele z nich powtarzało się. „Kadry od A do Z” zawierają kompleksowe omówienie najważniejszych zagadnień z zakresu kadr oraz najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi, wzbogacone o przykłady, przepisy prawne regulujące przedstawiane kwestie i wykaz najczęściej popełnianych błędów.

Większość obowiązków związanych z zatrudnianiem pracowników dotyczy każdego pracodawcy, który zatrudnia choćby jednego pracownika na podstawie  umowy o pracę. „Kadry od A do Z” to praktyczny przewodnik omawiający kompleksowo zagadnienia związane z prowadzeniem spraw kadrowych od podpisania umowy o pracę do rozwiązania stosunku pracy tj:
rodzaje umów o pracę,
dokumentację pracowniczą, w zagadnienia związane z RODO,
zatrudnienie na podstawie umów cywilnoprawnych,
czas pracy,
urlopy,
uprawnienia związane z rodzicielstwem,
pracownicze plany kapitałowe,
zakładowy fundusz świadczeń socjalnych,
wybrane zagadnienia związane z pandemią.

Książka jest przeznaczona zarówno dla specjalistów ds. personalnych, jak również dla właścicieli małych firm, którzy samodzielnie prowadzą sprawy kadrowe i teczki osobowe. Autorka wskazuje obwiązujące przepisy regulujące omawianą tematykę, cytując orzecznictwo, wskazuje najlepsze praktyki.
Liczne przykłady i pytania ilustrują wybrane problemy oraz przedstawiają praktyczne rozwiązania i kompleksowe omówienie zagadnień. Publikacja pomaga i ułatwia prowadzenie spraw pracowniczych, w tym PPK zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Jeden rozdział poświęcony jest umowom cywilnoprawnym.

Inne pozycje tego autora
PŁACE OD A DO Z W 2021
PŁACE OD A DO Z W 2021 Cena: 243,00 zł 207,00 zł
KADRY OD A DO Z 2021 ST.PR.1/02/2021
KADRY OD A DO Z 2021 ST.PR.1/02/2021 Cena: 176,00 zł 150,00 zł
... jest pusty
Facebook