Kategorie
Kadry

Kadry i prawo pracy.

Powiązane strony

Tematyka książek: Kadry i płace

Kadry i płace, Czas pracy 2014, Płace od A do Z 2014, Urlopy wypoczynkowe, Kadry i płace 2014, Rozliczanie wynagrodzeń

Kadry od A do Z w 2020 HR Services

Kadry od A do Z w 2020 HR Services

Autorzy:  Monika Cieślak
Wydawnictwo:  HR Services
Rok wydania:  2020
Ilość stron:  770
Oprawa:  miękka
Format:  B5
ISBN:  978-83-62838-91-2
Do pobrania:
Cena: 168 zł 139 zł
Opis

Książka jest napisana przez praktyka - pracownika działu kadr i płac, zajmującego się na co dzień zagadnieniami kadrowymi i będącego jednocześnie wykładowcą na kursach kadrowo-płacowych. Stan prawny 1 maj 2020 r. Obejmuje m. in. tematykę dotyczącą nawiązywania i rozwiązywania stosunku pracy, zatrudniania na podstawie umów cywilnoprawnych, prowadzenia dokumentacji pracowniczej, ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego, urlopów pracowniczych, czasu pracy, ochrony szczególnych grup zatrudnionych w tym kobiet.
Książka ponadto skupia się na zagadnieniach RODO w zakresie tematyki kadrowej oraz omawia zagadnienia pracowniczych planów kapitałowych. Publikacja omawia zmiany, które weszły w życie w 2019 r. i 1.1.2020 r., jak również przygotowuje pracodawców na te zmiany, które wejdą w życie w 2020 r., czyli omawia zagadnienia pracowniczych planów kapitałowych i potrąceń komorniczych i nowych sankcji.

Autorka Cieślak Monika, trenerka specjalizująca się w szkoleniach z kadr i płac zbierała pytania zadawane przez uczestników szkoleń. Wiele z nich powtarzało się.

Kadry od A do Z w 2020 zawiera kompleksowe omówienie najważniejszych zagadnień z zakresu kadr oraz najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi, wzbogacone o przykłady, przepisy prawne regulujące omawiane kwestie i wykaz najczęściej popełnianych błędów.

Większość obowiązków związanych z zatrudnianiem pracowników dotyczy każdego pracodawcy, który zawiera choć jedną umowę o pracę. Książka Kadry od A do Z w 2020 to praktyczny przewodnik omawiający kompleksowo zagadnienia związane z prowadzeniem spraw kadrowych.
Książka jest przeznaczona zarówno dla specjalistów ds. personalnych, jak również dla właścicieli małych firm, którzy samodzielnie prowadzą sprawy kadrowe. Autorka wskazuje obwiązujące przepisy regulujące omawianą tematykę, omawiając orzecznictwo, wskazuje najlepsze praktyki.
Liczne przykłady i pytania w książce o kadrach ilustrują wybrane problemy oraz przedstawiają praktyczne rozwiązania i kompleksowe omówienie zagadnień. Publikacja pomaga i ułatwia prowadzenie spraw pracowniczych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa pracy oraz prawa ubezpieczeń społecznych. Jeden rozdział poświęcony jest cywilnoprawnym formom zatrudnienia.
Nie chcąc unikać tematów trudnych i kontrowersyjnych, autorka poruszyła zagadnienia, dla których nie ma jednoznacznych rozwiązań w przepisach prawnych i orzecznictwie sądowym. W takich sytuacjach wskazano praktykowane rozwiązania, zaznaczając istniejące kontrowersje i wątpliwości. Wymaga podkreślenia, iż przedstawione rozwiązania są zalecane, aczkolwiek niniejsza pozycja nie stanowi źródła prawa, dostarcza natomiast szeregu wskazówek na temat jego interpretacji. Jest ona źródłem wiedzy na temat praktykowanych i doradzanych rozwiązań problemów kadrowych.

... jest pusty
Facebook